UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Донецька область
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Донецька область

На території Донецької області слов'янські поселення відомі з Хст. В кінці XVІст. виникають козацькі сторожі. В XVІІст. на території Донеччини знаходився Ізюмський козацький полк. В XVІІІст. тут знаходилась Українська укріплена лінія. Промисловий розвиток краю пов'язаний з великими покладами вугілля, яке почало активно видобуватись на межі XІX-XXст.

donets'k_region_a

 

 

Сучасний герб

17 серпня 1999р. затверджений герб Донецької області. В золотому щиті з чорною увігнутою базою лазурова пальма Мерцалова. Герб увінчаний золотою короною з п'ятьма листками і обрамований вінком з зеленого дубового листя. На девізній стрічці напис "ВОЗМОЖНОСТЬ ДОКАЗАНА ДЕЛОМ". Ця пальма викута з заліза ковалем О.Мерцаловим у 1896р.

donets'k_region_f

 

 

Прапор

 

17 серпня 1999р. затверджений прапор Донецької області - прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 3:2, розділене горизонтально порівну, у верхній частині на синьому тлі жовте сонце, що сходить, з 12 променями, в нижній чорній - п'ять жовтих овалів, один під іншим.

 

Відмінною особливістю герботворення Донецької області є несприйняття донецькими розробниками рішення Геральдичного товариства України про використання для гербів українських міст так званої іспанської (української) форми гербового щита, а також відповідного картуша.

Не зважаючи на те, що більшість міст Донеччини починалися як козацькі поселення, усі герби області, за винятком лише міста Макіївка, виконані в суто російській геральдичній традиції. Це, зокремана, відобразилося на формі щитів, які кальковані з гербів Російської Федерації, де від часів Російської імперії використовується так звана французька (російська) форма.

Чудасії про символіку Донецької області: