UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Добропілля
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Добропілля

Відоме з першої половини XІXст. як хутір Парасковіївка. З 1912р. у районі міста почався видобуток вугілля.

dobropillya_a_sov Герб радянського періоду: Після святкування в 1983 році 30-річного ювілею міста з'явилася ідея створення свого герба. У 1984 році була організована робоча група і розроблене положення про конкурс на створення герба міста. Після обговорення робочою групою поданих ескізів переможцем конкурсу був визнаний старший інженер дирекції по капітальному будівництву виробничого об'єднання "Добропіллявугіль" Костянтин Павлович Крашенинников.

Рішенням міськвиконкому є53 від 21 листопада 1984 р. герб міста був затверджений.

У лазуровому щиті з червоною главою і зеленою базою - срібний виробничий будинок і срібний же терикон із чорним копром, над яким - червона зірка з золотими променями, що розходяться на всі боки. У базі золоте зерно пшениці. У главі - золота назва міста "Доброполье".

Він найбільше ясно характеризує 82-тисячного місто:

- головне в місті - вугільна промисловість (терикон і копер, на якому знаходиться дата присвоєння статусу міста), що разом із сучасним будівництвом спираються на землю (Добропілля - добре поле) нашого міста.

- місто одночасно є центром сільськогосподарського району. У адміністративно-територіальному підпорядкуванні міста Добропілля знаходиться м.Білозерське, м.Білицьке, с.Новодонецьке, с.Водяне, що не мають своїх гербів.

Верхня частина герба подає основне багатство нашого краю - вугілля, а також відображає бурхливе будівництво житлових і промислових об'єктів. Шахтний копер, терикон і будинок на запропонованому ескізі міцно спирається на добру землю нашого міста. Верхня частина герба пронизана яскравими променями, що розходяться від червоної зірки, встановленої на шахтному копрі. Промені символізують трудові успіхи гірняків - адже зірки запалюють на копрах тих шахт, що успішно виконують виробничі плани.

Нижня частина герба являє собою символ нашої прекрасної землі, обрамленої золотим колоссям пшениці.

dobropillya_a Сучасний герб затверджений 24 березня 1999р. У лазуровому щиті над зеленою горою, що стоїть на срібному хвилеподібному поясі, сходить золоте сонце. У чорній базі два навхрест покладених золотих молотки. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками й обрамлений золотими соняшниками, колоссями і польовими квітами, оповитими червоною стрічкою. На стрічці - назва міста - "Доброполье". Автор - О.Киричок.