UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Кіровоградська область
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Кіровоградська область

kirovograd_area_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Герб Кіровоградської області затверджений 29 липня 1998р. У червоному щиті золотий степовий (скіфський) орел із повернутою вправо головою; над щитом прямокутна синя хоругва з жовтим Тризубом, оздоблена по периметру жовтою лиштвою й охоплена декоративними гілками; обабіч щит обрамований золотим колоссям, знизу - дубовим листям, перевитими синьою стрічкою, закріпленою знизу золотим сувоєм, на стрічці подано золотими літерами девіз: "З добром до людей". Автори герба - В.Кривенко та К.Шляховий, гасла - В.Сибірцев.

Найдавнішим відомим державним утворенням, деякого входили землі сучасної Кіровоградщини, була Скіфія, що існувала на території степової та лісостепової зон України з VІІ по ІІІ ст. до н.е. Біля села Кучерівки (тепер - Знам'янського р-ну) у 1763p. при розкопках Литої Могили (Мельгуновського кургану) виявлено поховання вождя одного зі скіфських племен кінця VІІ - початку VІ ст. до н.е. При цьому знайдено золоті прикраси зі зображенням степового орла. Цей символ і було використано при розробці варіантів герба. При стилізації зображення орла збережено всі основні риси археологічної знахідки.

Орел вважається символом мужності та великодушності, проникливості та справедливості, сили і влади. У дохристиянських уявленнях співвідноситься з небом і світлом (сонцем). Ухристиянській символіці передає ідею вічності праведного життя. В обох випадках знак орла - емблема духовності. Золотий орел у символах Кіровоградщини символізує рідну землю, спадковість від минулих поколінь, духовне відродження нащадків. Синя хоругва з Тризубом вказує на належність області до України. Золоте пшеничне колосся підкреслює багатство хліборобського краю, золоте дубове листя - могутність і витривалість. Синій, жовтий і червоний (малиновий у прапорі) кольори підкреслюють давні козацькі традиції краю та багатство землі степової України.

kirovograd_area_f

 

 

Прапор

 

 

Прапор Кіровоградської області затверджений 29 липня 1998р. Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, розділене вертикально на дві рівновеликі частини; від древка на малиновому полі жовтий степовий (скіфський) орел з повернутою до древка головою, з вільного краю - жовте поле.

 

Критика:

Герб Кіровоградщини: глибше коріння - черепки і каміння