UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Олександрія
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Олександрія

Відома з часів Нової Січі як козацьке поселення Усівка. В 1784р. поселення перетворилось на повітове місто і отримало назву Олександрійськ, а згодом - Олександрія.

В 1919р. - центр протимосковського повстання шостої стрілецької дивізії під командуванням полковника Григор'єва.

olexandriya_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 7 листопада 1847р. У горішній частині перетятого щита, в золотому полі, герб Херсонський: в щиті зображений чорний двоголовий коронований орел, що тримає в правій лапі лаврову гілку, в лівій - полум'я; на грудях орла в лазуровому щитку означений золотий хрест з чотирма у горішній частині променями, а внизу маленьким перекладом; в долішній, розлогій - в зеленому полі три серпи, зближені до центру щита лезами і руків'ями обернені: два до горішніх кутів, а третій до основи щита.

olexandriya_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в зеленому полі три срібних серпи з золотими ручками, обернених вістрями до середини. У вільній частині - герб Херсонської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

olexandriya_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 27.08.1987р. рішенням N466 виконавчого комітету міської ради. Щит перетятий і напіврозтятий. У першій частині кілька разів розтятий червоним і чорним чорний ротор в червоному колі зі срібним знаком бурого вугілля в ньому. Друга червона і третя лазурова частини стилізовані під зерна колосся. Автор - Анатолій Максимович Шурдук.

olexandriya_a_1

 

 

Герб 1994-2003 років

 

 

21 липня 1994р. рішенням N291 сесії Олександрійської міської ради затверджений новий герб. Композиція герба символізує квітучий колос. У горішній половині щита в чорному полі стилізоване зображення роторного екскаватора, в центрі якого - прямокутник, що означає буре вугілля. Долішня частина щита має вигляд колоса кольорів Державного прапора України. Екскаватор означає, що вугілля добувається відкритим способом; символіка герба в цілому - що Олександрія з сільськогосподарського перетворилась у велике промислове місто. Автор - А.М.Шудрук.

olexandriya_a

 

 

Cучасний герб

 

 

Затверджений рішенням N326 24-ї сесії міської ради від 31 жовтня 2003 року.

Щит роздiлений вилоподiбним золотим хрестом на три частини; горiшню - золоту з малиновим хрестом, праву - зелену, лiву - малинову. У зеленому та малиновому полях - символи козацької звитяги: золоті перехрещені шаблі, обвиті золотою дубовою та лавровою галузками, які підкреслюють славу та героїзм у боротьбі за волю та незалежність.

olexandriya_f

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена рішенням N326 24-ї сесії міської ради від 31 жовтня 2003 року.

В квадратному полотнищі основою до древка розташований жовтий трикутник з малиновим лапчатим хрестом у центрі. Решта полотнища розділена на дві рівновеликі горизонтальні частини: верхня - малинова, нижня - зелена.