UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Одеська область
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Одеська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Одеська область

odessa_a Cучасний герб затверджений 21.02.2002р. Подається на іспанському щиті. Основне синє поле оточене широкою червоною каймою (бордюром). Головна гербова фігура - одеський срібний якір-кішка. На бордюрі горішня центральна фігура - золотий сніп колосся, обабіч ідуть шість золотих якорів, у центрі внизу - виноградне гроно. Довкола щита розміщено золотий вінок колосся, переплетений виноградною лозою. Автори - П.В.Бондаренко, М.В.Мурманов та художники Г.Ш.Фаєр і Л.Л.Брук.

Якір символізує надію та порятунок. Якір-кішка - символ торговельного мореплавства, зв'язок річкових та морських комунікацій. Якорі на бордюрі символізують мореплавство, військове значення та судноплавну базу. Сім якорів (якір-кішка та шість у бордюрі) відповідають кількості портів Одещини. Сніп хліба символізує багатство та єдність людей, як колосків у снопу. Він є знаком хліборобства і степової частини Одеської області (давній герб Балти - золотий сніп у синьому полі).

Виноградне гроно - символізує спільну ідею, внутрішню згоду. Символ відображає південну частину Одещини (знак Білгорода - виноградна лоза у червоному полі), а також виноградарство та виноробство.

Знак N27(2002)

 

odessa_f

 

Прапор затверджений 21.02.2002р. Полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3 з вертикальним розташуванням рівновеликих смуг: жовтої, синьої та білої. У центрі на синій смузі вміщено герб області (без вінка).

 

odessa_s

 

 

Штандарт голови обласної ради

 

Затверджений 21.02.2002р. Квадратне полотнище з аналогічним розміщенням смуг, у центрі - герб Одещини із зовнішніми елементами. Штандарт має з трьох сторін жовті торочки.