UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Ізмаїл
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Одеська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Ізмаїл

Відомий в ІX-X ст. Входив до Київської Русі, пізніше - до Галицько-Волинського князівства. З XІV ст. під назвою Сміл знаходився в складі Молдавського князівства. З 1877р. - у складі Російської імперії. В 1918-1940рр. - під румунською юрисдикцією.

Герб російського періоду

 

Герб російського періоду

Герб російського періоду затверджений 2 квітня 1826р. Щит скошений зліва; в червоному полі угорі срібний хрест, внизу місяць, а між ними шабля, лезо якої обернене донизу, в пам'ять Кагульської перемоги; в срібному полі внизу зображена вода, з правого боку берег, а з лівого - ніс корабля, з якого опускається якір у воду, в пам'ять відкритого порту.

Герб румунського періоду

 

Герб румунського періоду

Герб румунського періоду затверджений 1930р. В червоному полі - срібна зубчаста башта, що виходить із срібного моря, над нею золотий чотирикінечний хрест, розташований над срібним лежачим півмісяцем. Символізує старовинну Ізмаїльську фортецю і переможну боротьбу християн за володіння нею. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежками.

Герб радянського періоду

 

Герб радянського періоду

Затверджений у 1967р. Щит скошений справа червоним і лазуровим. У першій частині - золоті серп і молот. В другій - золотий силует пам'ятника генералісимусу Суворову роботи скульптора Б.Едуардса. Герб поміщений у золотий картуш, що має три фортечних зубця вгорі і форму якоря внизу.

Монумент і зубці уособлюють героїчне минуле міста. Якір характеризує специфіку міста - морського порту. Лазуровий колір символізує ріку Дунай. Автор - Ф. Костянтинов.

Більше на сайті Українська геральдика

Дивіться рубрику Портфоліо