UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Одеса
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Одеська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Одеса

Зафіксовано, що 1396р. литовський князь відбив у турків фортецю Качибей, яка знаходилась на місці сучасної Одеси. З кінця XІV ст. місто перебувало в залежності від Кримського ханства. Приєднане до Російської імперії в 1791р. Сучасну назву отримало у 1795р.

Герб російського періоду

 

Герб російського періоду

Герб російського періоду затверджений 22 квітня 1798р. У горішній частині перетятого щита в золотому полі виникаючий державний орел; у долішній - в червоному полі срібний якір.

 

Проект Кене

 

Проект Б.Кене

У 1875р. був розроблений проект нового герба міста: в червоному полі срібний якір з чотирма лапами, і таким же кільцем. В золотій вільній частині справа двоголовий, що виникає, орел, увінчаний трьома коронами. Щит увінчаний золотою, з п'ятьма вежками, короною з червоними швами, за щитом навхрест покладені два золотих якорі, оповиті Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Герб радянського періоду

 

Герб радянського періоду

Затверджений 19.10.1967р. рішенням N77 виконавчого комітету міської ради. Щит перетятий золотим і червоним. У першій частині - срібний броненосець "Потьомкін" з червоним прапором, супроводжуваний у верхньому лівому куті золотою зіркою. В другій частині - срібний якір. Автор - Ю.Горюнов.

Герб Одеси (великий)

 

Сучасний герб (великий)

Затверджений 29 июня 1999р. Герб зображує в червоному полі срібний якір. Щит обрамований декоративним картушем з зіркою і увінчаний золотою міською короною з трьома вежками. Автори - П.Бондаренко, Ю.В'язовський, М.Ємельянов, І.Калмакан, В.Савченко та художник Г.Фаєр.

Герб Одеси (малий)

 

Сучасний герб (малий)

Малий герб Одеси використовується без картуша і корони, але зі синьо-золотою облямівкою по периметру щита.

 

Хоругва

 

Хоругва

Прапор Одеси затверджений 29 червня 1999р. Квадратне полотнище з трьох вертикальних рівновеликих смуг - червоної, білої та жовтої, розділених між собою тонкими синіми смужками, на білій смузі - малий герб міста (співвідношення герба по висоті до сторони прапора становить 2:9). Авторы - Ю.В'язовський та Г.Фаєр.

 

Хоругва міської ради

 

Хоругва міської ради

Міський прапор з горизонтальним підвісом використовується також як хоругва міської ради.

 

Штандарт міського голови

 

Штандарт міського голови

Штандарт міського голови: квадратне полотнище з трьох рівновеликих вертикальних смуг: золотої, срібної і червоної, розділених між собою і з нижнього краю та облямованих з боків тонкою темно-синьою смужкою, посередині - герб міста.

Більше на сайті Українська геральдика

Дивіться рубрику Портфоліо