UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Білгород-Дністровський
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Одеська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Білгород-Дністровський

Виник у VІ ст. до н.е. як поселення греків під назвою Тіра. В XІІ-XІІІ ст. пониззя Дністра входило до Галицько-Волинського князівства. З 1484р. - у складі Туреччини. Слов'янську назву Білгород замінено на Акерман - біла фортеця. У 1806р. приєднаний до імперії. В 1918-1940р. знаходився під юрисдикцією Румунії.

Герб російського періоду

 

Герб російського періоду

Герб російського періоду затверджений 28 квітня 1826р. В червоному полі зображена виноградна лоза на знак достатку винограду.

 

Проект Кене

 

Проект Б.Кене

У 1872р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: щит перетятий червоним зубчастим поясом; у горішній срібній половині - три червоні колоски, покладені навхрест; у долішній, також срібній - чорний півмісяць, обернений рогами донизу. У вільній частині - герб Бесарабської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Герб румунського періоду

 

Герб румунського періоду

Герб румунського періоду затверджений 1930р. В червоному полі - срібна середньовічна фортеця з трьома круглими баштами і гостроверхими дахами, середня башта - найвища і з зубцями, зачиненими вікнами і ворітьми, розташована на чорній терасі, що виходить з срібного моря. Над ворітьми - червоний щит з гербом Молдови. Герб символізує старовинну молдавську сторожу. Щит увінчаний срібною міською короною з сімома вежками.

Герб радянського періоду

 

Герб радянського періоду

Затверджений 18.01.1980р. рішенням N51 міської ради. У червоному щиті срібна фортеця, лазурова база обтяжена золотим якорем. Автор - В.Денисов.

 

Герб Білгород-Дністровського

 

Сучасний герб

В червоному полі на зеленій землі зображена золота виноградна лоза. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Більше на сайті Українська геральдика

Дивіться рубрику Портфоліо