UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Крим
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Крим

автономна республіка

Krym_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Сучасний герб Республіки Крим затверджений 24 вересня 1992р. на ІX сесії Верховної Ради Республіки Крим. Герб являє собою варязький щит, на якому в червоному полі зображений повернений вправо срібний грифон, що тримає в лапі розкриту раковину з блакитною (лазуровою) перлиною. Щит з обох боків підтримується двома білими мармуровими колонами. Навершям щита служить зображення золотого сонця, що сходить. Під щитом розташована синьо-біло-червона (кольорів Державного прапора Республіки Крим) девізна стрічка з написом "Процветание в единстве".

Символіка герба така: варязький щит нагадує про те, що Крим віддавна знаходився на перетині найважливіших торгівельних шляхів, будучи одним з ключових ланцюгів знаменитого шляху з варяг в греки. Червоне поле щита говорить про героїчну, зачасту драматичну історію півострова і людей, що там живуть. Грифон є одним з основних і найбільш вживаних символів, характерних для Північного Причорномор'я. Він відомий як "герб" Херсонеса і Пантикапея, його зображення зустрічається на старовинних листах, печатях, ювелірних виробах і пряжках того часу. Крім того, грифону приписувались охоронні функції. Таким чином, у поєднанні з перлиною, що символізує Крим як унікальний куточок планети, грифон читається як охоронець і захисник молодої республіки. Лазуровий колір перлини уособлює єдність народів, культур, релігій Криму. Мармурові античні колони нагадують про найдавніші цивілізації на території півострова. Золоте сонце, що сходить, символізує відродження і розквіт. Девіз "Процветание в единстве" є основною ідеєю багатонаціональної Республіки Крим.

Krym_f

 

 

Прапор

 

 

24 вересня 1992р. сесія Верховної Ради затвердила прапор: прямокутне біле полотнище з співвідношенням сторін 1:2. Вгорі проходить синя смуга, внизу - червона шириною в 1/6 від ширини прапора.