UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Армянськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Армянськ

Вперше згадується як місто Тафгрос в документах I ст. Місто було оточене високим ровом, звідки, очевидно, i пішла дореволюційна назва Перекоп.

Emblem of the Russian period

 

Герб російського періоду

 

Герб російського періоду затверджений 17 листопада 1844р. В червоному полі золотий ключ півострова Крим, що означає вхід до нього; в пояс серед зеленого поля - срібний Перекопський замок.

The Kene project

 

Проект Б.Кене

 

14 березня 1868р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у зеленому щиті срібний замок. У червоній главі щита золотий ключ. У вільній частині герб Таврійської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками; за щитом навхрест покладені два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Modern emblem

 

Сучасний герб

 

Затверджений рішенням VI сесії міської ради XXIII скликання за N82 від 13 квітня 1999р. У золотому полі чорна фортеця із зачиненими воротами, у червоній главі - золотий ключ вушком вправо.

За основу сучасного герба взято давній герб міста Перекопа (територія якого входить тепер до складу Армянська), на котрому була срібна фортеця в зеленому полі, а у червоній главі - золотий ключ. Фортеця означала систему Перекопських укріплень, а ключ - розташування поселення біля перешийка, що веде до Кримського півострова.

А.Гречило, "Герби та прапори міст і сіл України" т.1.

Більше на сайті Українська геральдика

Дивіться рубрику Портфоліо