UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Ялта
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Ялта

Заснована грецькими колоністами під назвою Яліта (Джаліта). У XІV-XV ст. знаходилась під владою генуезців. З 1475р. - під владою Туреччини. З кінця XVІІІ ст. - під владою Російської імперії.

yalta_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 17 листопада 1844р. В лазуровому полі навхрест покладені дві золоті гілки, лаврова і виноградна; гілка з гроном означає виноробство на півдні Криму, що складає тепер частиною Ялтинський повіт; лаврова гілка вказує на те, що лише в цих місцях лавр росте на відкритому повітрі; рівним чином нагадує про перемогу, отриману у 1774р. поблизу Алушти, яка належить до Ялтинського повіту, біля села Шуми, генералом Михайлом Іларіоновичем Голенищевим-Кутузовим над турецьким десантом, і місце, де цей видатний полководець отримав знамените в історії медицини поранення ока.

yalta_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

14 березня 1868р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у лазуровому щиті, всіяному срібними виноградними листками, золота лаврова гілка. У вільній частині герб Таврійської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками; за щитом навхрест покладені два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

yalta_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 12.12.1968р. рішенням N659 виконавчого комітету міської ради. У лазуровому полі зі зниженим шиповидним поясом із синьої і срібної смуг сходить золоте сонце з двома покладеними навхрест золотими гілками - лавровою і виноградною із гроном. Червона глава обтяжена золотою назвою міста. Щит поміщений у золотий картуш із золотими серпом і молотом і червоною зіркою у вершині. Автор - О.Милашевич.