UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Євпаторія
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Євпаторія

З кінця VІ ст. до н.е. існувало грецьке місто Керкінтіда. У XVІІ-XVІІІ ст. місто було одним з найзначніших в Кримському ханстві. З 1784р. носить назву Євпаторія.

yevpatoria_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 17 листопада 1844р. У правій половині розтятого щита, в зеленому полі, бараняча золота голова, що означає зручність Тарханського кута до розведення сірих овець; у лівій - в червоному полі чорний змій, що обвився навколо срібного жезла і п'є з чорної чаші - емблема медицини, що означає Сакські лікувальні грязі, властивості яких безсумнівні.

yevpatoria_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

15 лютого 1868р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у золотому щиті чорний стовп, супроводжуваний двома такими ж, з червоними очима і язиками, баранячими головами. У вільній частині герб Таврійської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками; за щитом навхрест покладені два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

yevpatoria_a

 

 

Сучасний герб

 

 

30 травня 1997р. сесія міської ради затвердила сучасний герб. Щит розтятий зеленим і червоним. В першій частині золота бараняча голова, в другій - чорна змія, що обвиває срібний жезл і п'є з чорної чаші. Щит обрамований декоративним картушем та увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

yevpatoria_g

 

 

Хоругва

 

 

30 травня 1997р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1, в жовтому полі - герб міста. Хоругва зверху і знизу має зелену і червону лиштву шириною 1/6 від ширини хоругви.