UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Феодосія
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Феодосія

Заснована в VІ ст. до н.е. вихідцями з міста Мілета. У І ст. підпадає під владу Риму. У XІІІ ст. тут існувала генуезька фортеця - Кафа. В 1475р. місто захопила Туреччина. Назву Кафа місто носило до 1783р. Найдавніший татарський символ Кафи містив в срібному щиті червону з півмісяцем тамгу - ознаку влади.

feodosia_a_ru

 

 

Перший герб російського періоду

 

 

Перший герб російського періоду запропонований градоначальником С.Броневським і символізував розвиток торгівлі і багаті врожаї Тавриди. Затверджений 11 травня 1811р. В лазуровому полі хрест-навхрест покладені Нептунів тризуб і жезл Меркурія, в главі щита - хлібний сніп, в підніжжі - золоте руно.

feodosia_a_ru_2

 

 

Другий герб російського періоду

 

 

17 листопада 1844р. затверджений новий герб Феодосії. В лазуровому полі червона Генуезька башта з срібним корабельним носом, як нагадування давнього перебування там Генуезців і старовинній значній торгівлі Феодосійського порту; над нею - чорний Російський орел.

feodosia_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

4 листопада 1875р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у лазуровому полі золоті ворота, зверху золота бичача голова з червоними очима. У вільній частині герб Таврійської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками; за щитом навхрест покладені два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

feodosia_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 14.12.1967р. Щит розтятий червоним і лазуровим. У першій частині - золоте сонце, що сходить, на якому - срібна фортечна вежа. На вежі зображене зелене гроно винограду з золотим листом. В другій частині - чорний якір. Лазурова глава обтяжена золотою назвою міста. Автор - С.Малишев.