UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Алушта
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Алушта

Відома з VIст. як фортеця Алустон, належала Візантії. У 80-х роках XIVст. належала генуезцям.

alushta_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений рішенням N23/47 23 сесії 23 скликання міської ради від 26 грудня 2001р. У лазуровому французькому щиті - срібна фортечна вежа зі стінами і відкритим прорізом воріт, супроводжувана угорі справа золотою візантійською, угорі зліва - золотою ж російською імператорськими коронами. Біля підніжжя вежі - 12 золотих хвиль у три ряди 5-4-3.

Автор - В.Дев'яткін.

alushta_f

 

 

Прапор

 

 

Затверджений рішенням 25/13 25 сесії 23 скликання міської ради від 19 березня 2002р. Прапор являє собою прямокутне полотнище, що складається з трьох частин.

Верхня ліва частина синього кольору, нижня права частина жовтого кольору. Між ними розташована червона смуга, ширина якої складає 1/4 довжини, що проходить по діагоналі з верхнього правого кута в нижній лівий кут. У древка на відстані 1/10 висоти прапора і 1/10 довжини прапора поміщене стилізоване зображення вежі білого кольору над трьома рядами жовтих хвиль. Висота усієї фігури складає 1/3 висоти прапора, а ширина 2/10 довжини з дотриманням еталонного зображення на Гербі міста. Співвідношення висоти до його довжини як 2:3.

Як кольори прапора прийняті кольори герба міста Алушти - синій, білий, жовтий і червоний. Вежа зі стінами символізує місто. Синій колір вказує на красу, велич, вірність, єдність і море. Червоний колір є символом мужності, доблесті і безстрашності. Він також є одним з гербових кольорів Візантії, що заснувала місто. Жовтий колір означає багатство, справедливість, великодушність і сонце. Білий колір є знаком чистоти і шляхетності.