UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Сімферополь
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Крим
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Сімферополь

Виник у ІІІ ст. до н.е. як скіфське місто Неаполь. На межі ІІ-ІІІст. н.е. Неаполь став занепадати під ударами греків. З початку XVІІ ст. - татарське поселення Ак-Мечеть. Після захоплення Криму імперією у 1784р. місто отримало назву Сімферополь.

simferopol'_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 17 листопада 1844р. У горішній частині перетятого щита в лазуровому полі золотий хрест; у долішній - в золотому полі зелений Чатирдаг, найвища з Кримських гір.

simferopol'_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

У 1859р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у золотому щиті чорний двоглавий орел, на груди якого лазуровий щиток із золотим восьмикінцевим хрестом. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими виноградними лозами, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

simferopol'_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 21.09.1971р. рішенням II сесії XIII скликання міської ради. У лазуровому щиті з червоною главою - п'ять золотих бджіл навколо червоного кола з золотою датою "1784". Глава обтяжена золотими серпом і молотом. Бджоли на щиті означають історію міста і його назву. Коло в центрі емблеми характеризує Сімферополь як обласний адміністративний центр. Бджоли і коло в центрі утворюють квітку - символ столиці квітучого краю. Автори - Л.Лабенок, Н.Лядовський, Л.Фруслов.