UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Вільшанка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Вільшанка

Відомості про поселення зустрічаються з XVIIст. Це був зимівник козаків та селян-втікачів із Поділля, Київщини, які переселялись на ці землі, щоб уникнути феодально-кріпосницького гніту. До 1750р. лівобережжя Синюхи входило до складу земель Вольностей Війська Запорозького; у 1750-64рр. - до складу Нової Сербії, а від 1764р. до Єлисаветградської провінції.

Перші згадки про слободу Маслове (теперішній районний центр Вільшанка) припадають на середину XVIIIст. За переказами, тут поселилось декілька родин запорозьких козаків на чолі з козаком Масловим. Після російсько-турецької війни 400 болгарських родин за дозволом царського уряду переселились у ці краї та створили поселення з назвою Вільшанка неподалік від слободи. З 1818 по 1857рр. село мало статус військового поселення і стало одним з опорних пунктів на кордоні з Польщею та Туреччиною. У Вільшанці розміщався штаб 4-го полку Бузької уланської дивізії, а згодом - штаб 12-го округу Новоросійського військового поселення і 3-го ескадрону кавалерії, а пізніше волосний штаб військового поселення.

"Знак" N32, 2004р.

vil'shanka_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений 31 жовтня 2003р. рішенням сесії селищної ради. У золотому полі зелене земляне укріплення, на якому червоний палісад із трьома вежами, під ним - золотий пшеничний колос над відмежованою срібною хвилястою нитяною балкою синьою основою, вгорі обабіч - червоний кетяг калини та червона троянда з зеленими листочками.

Шанець Вільшанка був одним із прикордонних оборонних укріплень, червона калина та червона троянда - неофіційні символи українського та болгарського народів. Золотий хлібний колос вказує на основну господарчу галузь, у якій зайнята більшість вільшанців. Срібна хвиляста нитка над синьою окраїною символізує річку Синюху, на берегах якої розташоване селище.

vil'shanka_g

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена 31 жовтня 2003р. рішенням сесії селищної ради. Квадратне полотнище, що складається з червоної, білої, синьої, жовтої та зеленої горизонтальних смуг; ширина синьої (центральної) смуги дорівнює 1/3, ширина решти смуг - по 1/6 сторони прапора.