UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Світловодськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Світловодськ

Історична назва - Новогеоргіївськ.

svitlovods'k_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 6 квітня 1845р. У горішній половині перетятого щита, в золотому полі, Державний Російський герб; у долішній, розділеній на дві частини, в першій: в лазуровому полі Св.Великомученик і Побідоносець Георгій, в другій: в срібному полі, золотий кірас і серп.

svitlovods'k_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в лазуровому полі Св.Георгій в срібних шатах, що вражає змія зеленої барви. У вільній частині - герб Херсонської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

svitlovods'k_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений в 2000р. У лазуровому полі три срібні мушкети у стовпи та дві срібні ламані (у три злами) нитяні балки. Автори - В.Є.Кривенко, К.В.Шляховий.

Світловодськ веде свою історію від старовинного міста Крилова, яке отримало магдебурзьке право в XVIIст. Історичні джерела свідчать, що давній герб міста Крилова становив зображення трьох карабінів. У привілеї короля Станіслава-Августа від 30 березня 1792р., яким підтверджувались міські права Крилова, зберігся тогочасний варіант герба, де зображені три штикові фузеї кінця XVIIIст. Оскільки на початку XVIIст. не було штикових фузей, у гербі Світловодська подані мушкети, як більш відповідні до часів першого герба Крилова. Зображення ламаних срібних хвиль у гербі відображає створення в наші часи біля міста штучного моря. Герб увінчаний міською срібною короною та вписаний у декоративний картуш.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини"

svitlovods'k_g

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена в 2000р. Синє квадратне полотнище з двома білими ламаними (у три злами) горизонтальними смугами шириною в 1/9 сторони прапора; відстань між зламами складає 1/4 сторони прапора.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини"