UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Бобринець
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Бобринець

Відомий з 1767р. як запорозьке поселення Малий Бобринець. В 1828р. отримав статус міста.

bobrynets'_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 7 листопада 1847р. В горішній частині перетятого щита герб Херсонський; у долішній, розлогій, в лазуровому полі посередині невеликий чорний щит, в якому птаха дрофа, а навколо чорного щита вісім хлібних снопів.

bobrynets'_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в лазуровому полі вісім золотих снопів; в центрі, на золотому щитку - чорна птаха дрофа. У вільній частині - герб Херсонської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

bobrynets'_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений у 2002р. У синьому полі чорний серцевий щиток із золотою дрофою, оточений вісьмома золотими хлібними снопами. Автори - В.Є.Кривенко, К.В.Шляховий.

Символіка розроблена на основі історичного герба міста, затвердженого 7 листопада 1847р. Герб реконструйовано з вилученням губернського символу, який у свій час виконував суто субординаційно-адміністративну функцію, що не відповідає сучасній адміністративно-територіальній підпорядкованості міста, а головне - суперечить принципу самоврядування, ознакою чого і виступають герб та прапор.

Пшеничні снопи в гербі свідчать про давні хліборобські традиції міста, яке було значним центром хліботоргівлі та промисловою базою, що забезпечувала технічні потреби сільського господарства.

Дрофа представляє рід птахів, які колись були характерними мешканцями тутешніх степів. Крім того, дрофа символізує взаємозв'язок землі та повітря, що надає гербу та прапору міста філософського значення єдності матерії і духу.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини"

bobrynets'_g

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена у 2002р. Синє квадратне полотнище із жовтою лиштвою та жовтим кругом посередині, в якому - чорна дрофа, ширина лиштви дорівнює 1/10, діаметр круга - 1/3 сторони прапора.

Джерело: В.Кривенко, К.Шляховий, "Символіка Кіровоградщини"