UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Знам’янка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Знам’янка

Виникло як залізнична станція у 1869р. водночас із будівництвом залізниці та відкриттям руху поїздів на лінії Одеса-Харків. Свою назву станція отримала від розташованого за 3 км від неї села Знам'янки, заснованого 1730р. переселенцями із центральної Росії (імовірно - зі села Знам'янського Орловської губернії). Опосередковано назва походить від особливо шанованої переселенцями-старообрядцями ікони Знамення Богородиці.

Станція Знам'янка з вокзалом та конторськими спорудами була побудована на т. зв. Галявині Чорного лісу, крізь який проходила залізнична колія Єлисаветград-Крюків. Чорний ліс розташований на правому березі верхів'я ріки Інгульця, а його південно-західна частина виходить на вододіл між ріками Інгулець та Інгул. У часи татарських набігів на Київщину та Поділля поблизу проходив Чорний шлях, яким пересувалися нападники. У самому лісі вони зосереджували свої загони перед набігами, робили засідки. У 1764-81 рр. термін "чорний" застосовувався до значної території теперішнього Знам'янського району, яка входила до військових поселень Чорного гусарського полку. Природознавці пов'язують назву "Чорний ліс" з тим, що він густий, дуже затінений, темний, оскільки в ньому переважають великі дубово-грабові масиви.

znamyanka_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений сесією міської ради 12 вересня 2002р. Щит скошений зліва, у верхньому червоному полі золоте колесо з крилом (знак залізниці), у нижньому золотому полі - зелена дубова гілка з дев'ятьма дубовими листочками та чотирма жолудями. Автори - В.Кривенко та О.Полячок.

Символ залізниці вказує на те, що Знам'янка виникла та отримала розвиток як населений пункт завдяки будівництву залізничної станції. Визначним природним та історичним фактором для розвитку міста став Чорний ліс. Будівництво залізниці та станції, революційні події та партизанський рух у роки Другої світової війни, період відбудови народного господарства тісно пов'язані з лісом, основною породою якого є дуб. Дуб символізує витривалість, силу, мужність та стійкість намірів. Кольорова гама: жовтий (золото) - символ багатства та величі, червоний - символ мужності та сміливості, зелений - символ достатку і надії.

"Знак" 28 (2002)

znamyanka_g

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена сесією міської ради 12 вересня 2002р. Квадратне полотнище розділене по діагоналі з верхнього вільного кута на два рівновеликі трикутні поля; у верхньому червоному - жовтий знак залізниці, у нижньому жовтому - зелена дубова гілка.

"Знак" 28 (2002)