UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Новомиргород
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Кіровоградська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Новомиргород

Вперше згадується у 1740р. як запорозький зимівник. Згодом в ньому осідали вихідці з усіх кінців України. Більшість з них була з Миргорода, що на Полтавщині. Звідси і проходить назва. У 1773р. отримав статус міста.

novomyrgorod_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 6 квітня 1845р. У горішній половині перетятого щита, в золотому полі, Державний Російський герб; у долішній, розтятій на дві половини, в правій - в лазуровому полі вензель Імператриці Єлизавети Петрівни, з боків якого - 1751р.; в лівій - в зеленому полі пандур, який стоїть в повній формі.

novomyrgorod_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у зеленому полі - дві срібні шаблі, покладені навхрест золотими руків'ям донизу і вензелем цариці Єлизавети Петрівни над ними. У вільній частині - герб Херсонської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

novomyrgorod_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 14.06.1988р. рішенням N25 сесії міської ради. У червоному полі - срібний голуб, крила якого увінчані спілим золотим колоссям. У лазуровій базі - чорне коло зі срібною шахтою і фрезою. Лазуровий пояс обтяжений чорною назвою міста. Верхня частина щита має форму бійниць, у які вписана дата заснування міста - "1740". Автор - В.Мережко.