UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Дружковка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Дружковка

Поселення запорізьких козаків на місці розташування Дружковки були ще в XVІІ столітті. Вважається, що Дружковка виникла на місці слободи Паршаківка в XVІІІ столітті, коли місцеві поселенці розбили татарське військо Калага-Султана в балці Гадючий шпиль.

Перше відоме згадування власне про Дружковку датується 1781р. ("Відомості про землі Катеринославського намісництва").

У XІX і початку XX століть Дружковка була повітовим центром, якому підпорядковувалися 11 населених пунктів.

У 1870р., поблизу Дружковки, побудована залізнична станція (під такою ж назвою), навколо якої і почало поступово формуватися нинішнє місто. У 1873р. графом Борисовим був побудований цукровий завод, а в 1893р. французьке акціонерне Донецьке товариство почало будувати металургійний завод, що став одним із кращих на півдні Росії. У 1898р. бельгійські підприємці поруч з Донецьким металургійним, побудують Торецький сталеливарний і механічний завод. З пристанційного селища місто перетворилося в один з головних промислових і культурних центрів Донбасу.

Розвиток міста був перерваний у 1918р., коли при підході до міста німецьких військ (ці території переходили до них за Брестським мирним договором з Радянською Росією) тодішній голова міської ради А.Радченко зруйнував домни і завод.

Хоча бувшого порівняно динамічного і багатообіцяючого розвитку Дружковка так і не набула Поступово місто відрождалося. Дружковський (у той час Торецький) завод знайшов свою нішу - виробництво горношахтного устаткування - і поступово став одним із головних підприємств галузі. З'явилися також інші могутні і провідн і у своїх галузях підприємства: метизний завод (1930), завод газової апаратури (1943), порцеляновий завод (1971).

druzhkovka_a Сучасний герб: Золотий щит розділений перекинуто-вилоподібно лазуровим хрестом, на який покладені дві схрещені козацькі піки і малиновий овальний щиток з двома срібними лелеками. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований мальвами і гілками шипшини, оповитими лазуровою стрічкою.