UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Дебальцево
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Дебальцево

Засноване у 1878р. у зв'язку з будівництвом Єкатерининської залізниці. З 1938р. - місто.

debal'tsevo_a_sov

 

Герб радянського періоду затверджений у 1978р. У червоному п'ятикутному щиті з лазуровою базою - лазуровий п'ятикутник з чорним териконом, опорою лінії електропередачі, золотими шестірнею, контуром тепловоза і датою 1878. База обтяжена чорною назвою міста. Автор - О.Матюхін.

 

Сучасний герб затверджений 25.02.1998р. рішенням міської ради 25/17. Щит розділений перекинуто-вилоподібно червоним, зеленим і чорним кольорами. У debal'tsevo_a верхній частині на поділі - золоте сонце. У нижній частині - золотий символ залізниці. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома зубцями і по сторонах обрамлений квітучою галузкою каштана (праворуч) і осінньою галузкою клена (ліворуч) натуральних кольорів. Галузки оповиті червоною стрічкою з написом золотими лотерами "Дебальцево" у нижній частині. Червоний колір - символ любові, мужності і сміливості, що притаманні здавна жителями цих місць. Червоний колір - це також колір розпеченого метала, що вказує на одне з найстаріших підприємств міста: ВАТ "Дебальцевський завод металургійного машинобудування". Зелений колір символізує достаток, що дає людям тутешня земля, а також колір рослинності і трав у краї. Чорний колір - це колір вугільного басейну, у якому розташоване місто. Сонце є символом багатства, світла і надії. Другою фігурою герба є емблема працівників залізничного транспорту. Це в першу чергу говорить про те, що місто бере свій початок із прокладення залізниці в даному районі, і в другу - Дебальцево є найбільшим залізничним вузлом на Україні. Срібна корона над щитом герба вказує на той факт, що Дебальцево є містом обласного підпорядкування. Кленова і каштанова галузки символізують дерева, що ростуть у місті. Автор - С.М.Мірошниченко.

debal'tsevo_f Прапор затверджений 25.02.1998р. рішенням міської ради є25/18 і являє собою двоколірне прямокутне полотнище з червоної і зеленої горизонтально розташованих рівновеликих смуг, між якими вставлений трикутний клин чорного кольору з основою від древка з вершиною на з'єднанні червоної і зеленої смуг на відстані 1/5 довжини прапора.

Червоний колір означає силу, могутність і достоїнство; зелений колір - символ надії, радості, достатку; чорний - символ розсудливості. Автор - С.М.Мірошниченко.