UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Слов'янський район
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Слов'янський район

slov'ians'k_district_a Сучасний герб затверджений рішенням Слов'янської районної ради 23/4-73 від 23 грудня 1998р. (реєстраційний 8). У зеленому полі золоте сонце з обличчям, обрамоване знизу двома хлібними колосками того ж кольору, які, у свою чергу, супроводжуються знизу двома трикутниками: срібним - справа та золотим - зліва. Лазурова база обтяжена срібною рибою, що пливе. Щит симетрично обрамований композиціями, що складені із гілочки глоду з плодами та листям, гілки звіробою з квітами та листям та листів дубу з жолудем (все природних кольорів). Композиції, що оточують щит, перевиті лазуровою стрічкою. У нижній частині стрічки, яка проходить під щитом, напис золотими літерами "Слов'янський район".

Зелений колір є символом розвинутого сільського та лісового господарства, багатої заповідної флори, достатку і надії. Сонце - символ життя та радості, джерело тепла і світла для всього живого. Колоски пшениці є символ основної сільськогосподарської культури району. Трикутники вказують на промислове видобування крейди, піску та інших копалин в районі. Лазуровий колір бази щита говорить про наявність у районі значних водних ресурсів (річок, ставків, водоймищ). Зображення риби символізує розвинуте рибне господарство.

Гілочка глоду в облямівці щита показує наявність у районі найбільш розповсюдженого чагарника, квіти та плоди якого широко використовуються як в народній медицині, так і в фармакології (настоянка глоду). Гілки звіробою вказують на наявність цієї найціннішої лікарської від усіх захворювань рослини, яка занесена в Червону книгу та потребує дбайливого ставлення та охорони. Зелене листя дубу та жолудь символізують наполегливість та прагнення працівників села до боротьби за міцний та постійний зріст матеріального добробуту, а також наявність в лісових масивах цієї могутньої рослини, яка прикрашає заповідний рослинний світ району.