UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Старобешево
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Старобешево

Засноване грецькими поселенцями з Криму.

starobushevo_a Сучасний герб затверджений 26 грудня 1997р. Щит перетятий лазур'ю і зеленню, на перетині покладений вузький теракотовий пояс із грецьким орнаментом золотого кольору (меандром). У верхній частині - п'ять будинків, розташованих у вигляді навкісного хреста, у нижній половині щита - лазурова ріка, що тече у перев'яз вліво, супроводжувана угорі справа і внизуі зліва двома золотими колосками. Автор - О.Киричок.

Старобешево засновано грецькими переселенцями, що дали таку назву селищу ("Беш-ев" у перекладі означає "п'ять будинків"), що відбито у верхній половині герба, традиційний грецький орнамент покликаний підсилити походження й історичне минуле селища.

Старобешево розташовано на ріці Кальміус - другій за розмірами річці Донбасу, про що символізує силует ріки в нижній частині щита.

Два колоски і зелений колір у нижній частині герба як символ сільського господарства покликані показати сільське господарство у цілому і вирощування зернових культур зокрема. На протязі усієї історії сільське господарство було основним видом діяльності місцевих жителів, такими воно залишається і зараз.