UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Червона поляна
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Червона поляна

Заснована грецькими поселенцями з Криму в 1787р. До 1948р. носила назву Нова Каракуба.

chervona_polyana_a Сучасний герб затверджений 11 грудня 1996р. сесією селищної ради. Щит перетятий червоним і зеленим, на перетині вузький теракотовий пояс з грецьким орнаментом золотого кольору - меандром. В верхній частині - дві золоті кирки, покладені навхрест, на які покладена золота ж шестерня. В нижній частині - золота емблема автомобільної промисловості, супроводжувана двома золотими колосками. Автор - О.Киричок.

Теракотовий пояс із меандром (грецьким орнаментом) вказує на те, що Червона Поляна заснована грецькими переселенцями, нащадки яких і зараз становлять більшість жителів села. У господарській діяльності органічно сполучається промисловість - це знайшло свій відбиток у силуетах герба:

- дві кирки - у селі є значний глиняний (піщаний) кар'єр;

- шестерня - вказує на те, що тут розташований машинобудівний завод;

- емблема автомобільного транспорту - відповідає двом автоколонам, що знаходяться в селищі, і сільське господарство, на це вказуюють два колоски і зелений колір у нижній частині герба - символи сільського господарства і рослинництва, підкреслюючи тим самим, що вирощування зернових культур є спеціалізацією жителів села.

Червоний же колір у верхній половині герба відповідає назві села.