UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Маріуполь
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Маріуполь

Відомий з початку XVІст. як козацька фортеця Кальміус. Після переселення сюди з Криму частини греків у 1780р. на їхнє прохання місто перейменовано на Маріуполь.

mariupol'_a_ru

 

Герб російського періоду затверджений 29 липня 1811р. Над срібним півмісяцем, що стоїть в долішньому чорному полі, піднесено золотий шестикінцевий хрест в горішньому лазуровому полі на знак Всемилостивого прийняття з-під іга Магометанського, під сильний захист російської Держави Азійське християнство, що вийшло з Таврії.

У XІXст. Б.Кене розроблений проект нового герба міста. В щиті, перетятому mariupol'_a_kene лазуровим і чорним, золотий шестираменний хрест на срібному півмсяці, оберненому рогами донизу. У вільній частині - герб Катеринославської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

 

 

mariupol'_a_sov Затверджений 02.09.1970 рішенням N390 виконкому міської ради. Щит із золотою базою перетятий хвилясто червоним і лазуровим. У верхньому полі зображений ківш, як символ металургії - провідної галузі промисловості в місті. У центрі герба - половина золотої шестірні, що символізує машинобудування. Вона спирається зрізами на хвилясту лінію моря, нагадуючи сонце, що сходить над морем. Це означає південне курортне місто. База має форму якоря. Автор - Є.Іванов.

Меликаев В.И., Сержан В.В. "Каталог современных гербов городов, поселков и сел СССР", части 1-6, Минск, 1989-1991 гг."

mariupol'_a Сучасний герб затверджений 17.05.1989 рішенням N158 виконкому міської ради. Щит хвилясто перетятий срібним і лазуровим. У щиті - золотий якір з кільцем у вигляді стилізованого ковша з металом, що ллється. Число "1778" означає рік заснування міста. Срібло символізує сталь, лазур - море, якір - порт, ківш - металургію. Автор - Ю.Харабет.

Меликаев В.И., Сержан В.В. "Каталог современных гербов городов, поселков и сел СССР", части 1-6, Минск, 1989-1991 гг."