UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Слов'янськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Слов'янськ

Місто засноване у 1646р. Перша назва - Тор. З 1685р. - сотенне місто Ізюмського полку. 22 січня 1784р. Тор перейменовано на Слов'янськ.

slov'yans'k_a_kene 7 липня 1867р. Б.Кене розроблений проект герба міста: в чорному полі золотий слов'янський хрест, що супроводжується двома срібними ромбами, які вказують на соляну промисловість. У вільній частині - герб Харківської губернії. Щит увінчаний червоною міською короною з трьома вежками і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Сучасний герб затверджений 22 липня 1997р. В зеленому полі срібний сокіл з розпростертими крильми, під ним кадуцей, обабіч якої по срібному ромбу slov'yans'k_a_ (вістрям до кінцівки жезла); внизу - золотий козацький хрест. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Срібні ромби символізують солеварні промисли. Хрест означає козаків, котрі захищали солеварів та спорудили поселення, що згодом перетворилося на місто. Кадуцея вказує на торговельну специфіку міста і належність його до Слобожанщини (Харківщини). Зелений колір - колір природи, підкреслює функцію міста як курорту. Сокіл є символом пісні "Дивлюсь я на небо", автор якої - Михайло Миколайович Петренко - є уродженцем міста.

slov'yans'k_g

 

 

22 липня 1997р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1. На лазуровому полі білий сокіл з розпростертими крилами.