UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Артемівськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Артемівськ

(Сучасна назва дана місту на честь більшовика Артема. На міському референдумі, пролетарьска більшість пострадянського населення Артемівська відмовилася повернути місту його історичне ім'я - Бахмут. і називає місто у російській вимові - "Артьомовск").

Розташований на річці Бахмутці. Згадується як сторожка Бахмутська у 1571р. З 1712р. сторожка заселена українськими козаками, що зайнялись видобуванням солі.

artemivs'k_a

 

Герб російського періоду затверджений 29 червня 1811р. На перетятому щиті між зеленим і чорним полями зображений хімічний знак солі, що стала приводом заснування міста.

 

 

artemivs'k_a_kene У 1862р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста. В зеленому щиті срібна балка в супроводі трьох срібних ромбів. У вільній частині - герб Катеринославської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками. За щитом дві навхрест покладені сталевого кольору молотки, з'єднані Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

27 березня 1996р. герб російського періоду перезатверджений в якості сучасного офіційного символу м. Артемівськ.

artemivs'k_g 7 серпня 1996р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3. Хоругва складається з трьох вертикальних рівновеликих смуг - малинової, зеленої, синьої - з білим хімічним знаком солі в центрі.