UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Костянтинополь
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Костянтинополь

Заснований грецькими поселенцями з Криму в 1779р. Названий на честь столиці Візантії.

kosyantynopol'_a Сучасний герб затверджений 9 липня 1998р. резолюцією є2 селищної ради. Щит перетятий лазуровим і зеленим, розділеними вузьким теракотовим поясом з грецьким орнаментом золотого кольору - меандром. У верхній частині - пронизана зліва золотим клинком голова бика. У нижній - золоті колоски, вігнуто покладені навхрест, супроводжувані у вершині золотими цифрами "1779". Автор - О.Киричок.

Теракотовий пояс із меандром (грецьким орнаментом) вказує на те, що Константинополь заснований грецькими переселенцями, нащадки яких і зараз становлять більшість жителів села.

Свою назву село одержало від столиці Візантії при своєму заснуванні, що заслужило великим жертвопринесенням (подвійною гекатомбою - жертвою з двохсот биків).

Крім того, голова бика поряд із колосами в нижній частині герба показує, що основним видом діяльності жителів Костянтинополя є сільське господарство зі спеціалізацією на вирощуванні зернових культур і тваринництві.

Сільськогосподарську тематику в гербі посилює зелений колір поля в нижній частині, що також є символом і рослинництва, і сільського господарства в цілому.

Крім цього, зелений колір варто розуміти як символ надії, відродження, достатку, а лазуровий - символ вірності, краси, честі, високих устремлінь, тих якостей, якими славляться жителі цих місць.

Цифри "1779" показують рік заснування села.