UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Горлівка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Горлівка

Заснована запорозькими козаками в XVІІІ столітті. Перша назва Государів Посад. Перейменоване на честь інженера П.М.Горлова, який організував видобуток вугілля.

gorlivka_a_sov

 

Герб радянського періоду затверджений 16.11.1988р. рішенням N299 виконавчого комітету міської ради. У червоному полі з лазуровою зубчастою главою - розтята лазуровим і чорним реторта. У лівій стороні реторти - золота фреза і шестірня гірничного комбайна. Глава обтяжена золотою назвою міста російською мовою. Автор - К.Царенко.

Сучасний герб затверджений рішенням є XXІІІ/10-28 сесії міської ради від 27.08.1999р. і являє собою зображення центрального триколірного зелено-gorlivka_a червоно-чорного щита в співвідношенні 2:1:1. У першому зеленому полі зображення птаха горлиці. Перше і друге поля розділені срібно-чорним нитяним перев'язом ліворуч. У третьому чорному полі два схрещених срібних молотки. Над щитом міська корона з трьома зубцями. На короні - дата заснування міста "1867". Над короною - суцвіття соняшника з трьома листами. Щит праворуч і ліворуч обрамлений гілками акації, перевитими срібною стрічкою. Ліворуч від щита зображення шахтаря з відбійним молотком у лівій руці, праворуч - зображення архангела Михаїла зі списом. Унизу на стрічці назва міста, над стрічкою - червона гвоздика - символ революційного минулого міста, під стрічкою зображення п'яти спадаючих дубових листків.

gorlivka_f

 

Прапор затверджений рішенням XXІІІ/10-28 сесії міської ради від 27.08.99р. і являє собою триколірне зелено-червоно-блакитне прямокутне полотнище з зображенням у його верхньому лівому куті на зеленому полі птаха горлиці. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2.