UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Амвросіївка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Амвросіївка

Виникла у 1869р. в зв'язку з будівництвом Курсько-Харківсько-Азовської залізниці як пристанційне селище. Наприкінці XІXст. в зв'язку з розробками родовищ мергелю почалося будівництво цементних заводів.

amvrosiyivka_a Опис сучасного гербу: У щиті, скошеному праворуч червоним і зеленим, компонований чорним кольором і сріблом вузький перев'яз праворуч, супроводжуваний ліворуч рубайлом натурального кольору і праворуч срібним листом шиферу в перспективі. Щит прикрашений срібною міською короною з трьома зубцями і обрамлений хвойною галузкою праворуч і галузкою квітучого бузку ліворуч, перевитими і з'єднаними внизу червоною стрічкою з написом золотими буквами "АМВРОСИЕВКА".

Червоний колір є символом видобутку глини і виготовлення з неї цегли і черепиці. Зелений колір символізує багатство природи в краї. Вузький чорно-білий перев'яз символізує залізницю, будівництво якої послужило відправною крапкою заснування міста. Ручне рубайло, знайдене в околицях міста, свідчить про заселення цих місць із древніх часів. Лист шиферу є характерним символом цементного виробництва, що домінує в місті, а також вказує на наявність у місті виробництва шиферу й інших будівельних матеріалів з цементу.

Срібна корона над щитом герба вказує на той факт, що Амвросіївка є районним центром. Соснові гілки праворуч від щита говорять про наявність у місті заповідника сосни, а гілки бузку ліворуч - про наявність у місті великої кількості кущів бузку.