UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Улакли
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Улакли

Засновані грецькими поселенцями у 1779р.

ulakly_a Сучасний герб затверджений 22 жовтня 1998р. протоколом є3 сесії Костянтинопольської селищної ради. Щит перетятий лазур'ю і зеленню, на перетині вузький теракотовий пояс із грецьким орнаментом (меандром). У верхній частині - срібний голуб, що летить. У нижній половині щита - золоті колоски, увігнуто покладені навхрест, супроводжувані у вершині золотими цифрами "1779". Автори герба - О.Киричок, С.Світловська.

Улакли засновані грецькими переселенцями в 1779р., і зараз грецька община становить більшість жителів села, тому по лінії поділу показаний меандр - грецький національний орнамент.

Основним видом діяльності жителів села є сільське господарство і, насамперед, вирощування зернових культур, що показують колоски в нижній частині герба.

Голуб, що летить, у верхній частині варто розуміти як символ надій і добрих намірів, до яких прагнуть й у які вірять жителі села.

Основні кольори означають: зелений - не тільки символ рослинництва і сільського господарства, родючості полів, що покликано підсилити в гербі основний напрямок діяльності жителів Улаклів, але символ надії, відродження, достатку; лазуровий - символ вірності, краси, честі, високих устремлінь, тобто тих якостей, які властиві жителям села.