UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Красний лиман
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Донецька область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Красний лиман

Відомий із 1667р. як укріплення слобідського козацького полку на Ізюмському шляху. Названий по імені озера Лиман, поблизу якого знаходився, і носив цю назву до 1938р.

krasnyi_lyman_a_sov

 

 

Герб радянського періоду затверджений у 1968р. В зеленому полі з червоною шиповидною базою - золотий колос в стовп з навхрест покладеними на нього срібними молотом і штангенциркулем. Чорна глава обтяжена золотою назвою міста російською мовою.

 

krasnyi_lyman_a Сучасний герб: Щит із чероною трикутною главою, обтяжений угорі золотим хрестом, знижено шиповидно перетятий зеленню і лазур'ю. Трикутна глава окантована ниткою з срібними і чорними смужками, які чергуються, нить утримує підвішений на ній срібний ключ, супроводжуваний справа і зліва золотими цифрами "16" і "67", що означають відповідно рік утворення населеного пункту. Автор - О.Киричок.

Щит увінчаний міською короною з трьома вежками, яка вказує те, що населений пункт має древню історію і статус міста, і обрамований двома сосновими гілками, оповитими червоною стрічкою з найменуванням міста - "Червоний Лиман" - насподі.

Колірним рішенням герба показано, що в околицях Красного Лиману розвинуте сільське господарство (зелений колір і колоски пшениці жовтого кольору навколо герба). Зелений колір варто розуміти і як "зелений пояс" Донецької області, що підкреслюється і гілками сосни, що оточують щит герба, зелену, одну із самих екологічно чистих зон України.

Червоний колір у сполученні з золотим хрестом показує, що Червоний Лиман заснований козаками Ізюмського слобідського полку.

Блакитна шиловидна база показує, що в околицях міста розташоване багато озер - завдяки цьому, а також сосновим лісам, Червоний Лиман став одним із популярих місць відпочинку в Донецькій області.

krasnyi_lyman_g

Крім цього, Червоний Лиман - одна з найбільших залізничних станцій Донецької області, що відбито силуетом залізничної колії. Ключ підкреслює, що Червоний Лиман є північними ворітьми Донбасу.

 

Прапор міста являє собою вертикальне полотнище зеленого кольору з пропорціями сторін 1:2. У жовтому колі, що знаходиться в центрі полотна, розташований малий герб міста.