UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Павлоград
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Павлоград

Поселення засноване запорозькими козаками і носило назву Матвіївка. Після переселення в його околиці запорожців, що жили раніше в районі Азовського моря, отримало назву Павлоград.

pavlograd_a_ru

 

Герб російського періоду затверджений 29 червня 1811р. У горішній частині перетятого щита в золотому полі кінь, що пасеться на волі; у долішній - в зеленому полі срібна навкоси ріка, що вказує на велику кількість в тих місцях кінських заводів, лук і вод.

 

pavlograd_a_kene

 

У XІXст. Б.Кене розроблений проект нового герба міста. В золотому полі чорний здиблений кінь, обернений вправо, обтяжений лазуровою перв'яззю зліва. У вільній частині - герб Катеринославської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

 

pavlograd_a_sov

 

Герб радянського періоду затверджений у 1979р. У чорному полі з пониженим лазуровим поясом - золоті напівшестерня, шахтні споруди і терикони. Пояс обтяжений трьома золотими хвилястими лініями і червоним полум'ям на золотому підніжжі. Червона глава обтяжена золотою назвою міста.

 

Використані матеріали сайту heraldry.com.ua