UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Царичанський район
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Царичанський район

 За часів Київської Русі територія району була у складі Переяславського князівства, а у ХІV ст. входила до складу Литовської держави. З ХVII ст. Приорільський край входив до складу Гетьманщини та земель Війська Запорізького низового. Саме в цей час територія сучасного Царичанського району почала активно заселятись. Першими виникли приорільські містечка: Царичанка (1604 рік) та Китайгород (1667 рік).

Царичанський район як адміністративно-територіальна одиниця утворений в 1923 році у складі Полтавської губернії. З 1932 року його територія входить до складу Дніпропетровської області на лівому березі Дніпра.

Район перетинає шлях Дніпропетровськ – Полтава. Економічну основу району складає сільськогосподарське виробництво.

Визначним у районі є комплекс храмів Царичанки та Китайгорода, де вирізняється царичанський Свято-Покровський  храм.

Герб і прапор Царичанського району затверджені рішенням районної ради 29.03.2004 р.

tsarychanka_dicrict_a

 

Сучасний герб являє собою щит, розділений горизонтальною, жовтою з чорною смужкою, ламаною лінією на дві частини. Ця лінія посередині має форму редуту, земляного укріплення Української укріпленої лінії, яка проходила по території сучасної Царичанщини у 30-60-х роках XVIII ст.

Горішня частина гербу розділена на дві рівні частини - голубу і зелену. Голубий колір символізує, зокрема, води р.Оріль і каналу "Дніпро-Донбас", а також мінеральну воду "Царичанську".

Зелений - символізує ліси і луки Приорілля, та чотирьохсотгектарну заповідну лісову зону на горі Калитва, озеленену стараннями бригади під керівництвом П.Т.Бутенка.

 На тлі голубої лівої частини зображений орел, що у лапах тримає дві перехрещені стріли. Орел відтворений з печатки орільської паланки, адміністративно-територіального утворення на землях Війська Запорізького низового XVIII ст. Частина лівобережних поорільських земель сучасного Царичанського району входила в той час до її складу.

На тлі правої зеленої частини герба зобрежено оленя у стрибку. Зображення оленя запозичено з печатки Протовчанської паланки, в яку у XVIII ст. входила частина лівобережних поорільських земель сучасного Царичанського району.

На тлі долішньої малинової частини гербу зображено два снопи пшениці, переплетені трикольоровою стрічкою, кольори якої співпадають з кольорами гербу - голубий, малиновий, зелений.

 

tsarychanka_dicrict_f

Прапор Царичанського району являє собою біле полотнище, розміром 2:3, обрамлене по периметру трьома кольоровими лініями: голубою, малиновою і зеленою - відповідно кольорам гербу району. У горішній частині, ліворуч, - зображення гербу району.