UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Орджонікідзе
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Орджонікідзе

Поселення на цьому місці існувало ще у скіфські часи. У 1971р. в кургані "Товста могила" знайдено золоту скіфську пектораль - шедевр світової античної культури, древньої майстерності. Саме тут понад триста років тому знаходилися Базавлуцька та Чортомлицька Січі. З останньою було тісно пов'язане життя та бойова діяльність національного героя України Івана Сірка, могила якого знаходиться в с.Капулівка. Причиною виникнення міста відкриття багатих родовищ марганцевої руди. Офіційною датою народження міста є 1956р., коли були об'єднані декілька робітничих селищ.

ordzhonikidze_a

 

Сучасний герб затверджений рішенням N4 XIII сесії міської ради 24 скликання від 2 липня 2003р. Щит перетятий хвилястим гострозубчатим нитяним срібним поясом на зелене і пурпурове поля. У верхній частині - три переплетених золоті трикутники. У нижній - золота скіфська пектораль. Щит облямований золотим декоративним картушем і увінчаний срібною трибаштовою короною.

 

ordzhonikidze_g

 

Хоругва затверджена рішенням N4 XIII сесії міської ради 24 скликання від 2 липня 2003р. Квадратне полотнище, розділене вертикальною білою хвилястою смугою на зелене (1/3) і малинове (2/3) поля.

 

Використані матеріали сайту heraldry.com.ua