UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Тернівка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Тернівка

Заснування міста відноситься до 1775р., коли наказом азовського губернатора на цьому місці були вирубані густі зарості терену і заснована слобода.

ternivka_a_sov Герб радянського періоду був затверджений 15 лютого 1991р. У лазуровому щиті з розтятою зеленим і чорним базою - золоті колос і відбійний молоток в стовп, оплетені золотою гілкою терену з срібними квітками. В базі - золота дата "1976". У лазуровому полі - три понижених нитяних срібних балки. Червона глава обтяжена срібною назвою міста російською мовою.

 

 

В 2004 році сесія міськради затвердила на гербі зміни: напис "Тернівка" накреслено українською мовою; замість 1976 вказано рік заснування Тернівки - 1775.

ternivka_a

 

 

Зображення колосу і відбійного молотка обплетених гілкою терну збережено без суттєвих змін, якщо не враховувати незначну стилізацію.

 

 

 

Ternivka flag

 

Прапор Тернівки являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: горішня з них синього кольору, середня - жовтого, долішня - сірого. Співвідношення ширини Прапора до його довжини 2:3. На центральній і, частково горішній та долішній, розміщується зображення гербу Тернівки.

 

Замітка про Тернівку в журналі "Інтелектус"