UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Прилуки
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Чернігівська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Прилуки

Вперше згадується в Іпатіївському літописі в 1092 і 1138р. Місто виникло біля широкої заливної луки, звідки і походить його назва.

У 1569р. Прилуки перейшли у володіння магната Яреми Вишневецького. 1582р. місту надане магдебурзьке право і герб - частину зображення князівського герба Вишневецьких: голова бика, пронизана шаблею.

З половини XVІІст. до 1764р. - полкове місто.

pryluky_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 4 червня 1782р. на основі старого герба: в лазуровому полі золота голова бика, пронизана шаблею.

pryluky_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Розроблений 26.01.1865. В лазуровому полі золота з червоними очима, язиком та рогами, голова бика, пронизана срібним дугоподібним, з золотим руків'ям, мечем. У вільній частині герб Полтавської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.

pryluky_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений у 1984р. Щит розтятий червоним і лазуровим. У середині - коло, утворене двома золотими колоссями і чорною половиною шестірні, у яке вписана чорна нафтова вишка на срібному тлі. У главі золотого картуша - чорна назва міста, у його базі - серп і молот. Автор - А.Риженко.