UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Городня
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Чернігівська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Городня

Перша згадка належить до початку XVІІІ ст., коли Городня вже була містечком.

gorodnya_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 4 червня 1782р. В червоному полі чорний якір і три восьмипроменеві срібні зірки, покладені одна згори, а інші дві з боків від якоря. Зображення якоря знаходилось на печатці колишньої сотенної канцелярії ще до перейменування містечка в місто. Походження його не з'ясовано; існує припущення, що якір перейшов з приватного герба одного з власників міста, котрий брав участь у морській битві.

gorodnya_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

Розроблений 11.05.1865. В червоному щиті золотий якір, супроводжуваний трьома срібними зірками з вісьмома променями. У вільній частині герб Чернігівської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.

gorodnya_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений у 1976р. Щит перетятий лазуровим і червоним. У щиті поставлені в стовп три золоті гармати, супроводжувані праворуч циркулярною пилкою і молотом, ліворуч - поставленим у стовп колоссям, на яке покладена лазурова квітка льону. У главі золотого картуша - чорна назва міста українською мовою і золотою зіркою над ним, у його базі - серп і молот. Ці гармати в 1709р. були подаровані місту Петром I за активну участь жителів міста в Північній війні. Автор - М.Трухан.