UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Умань
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Черкаська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Умань

Перша письмова згадка датується 1616р. Назва походить від річки Уманки.

З 1648р. - полкове місто.

Герб російського періоду

 

Герб російського періоду

Герб російського періоду затверджений 6 квітня 1845р. У горішній половині перетятого щита в золотому полі Державний Російський Герб; у долішній, розтятій на дві частини, в правій - в лазуровому полі Український козак з пікою; в лівій - в червоному полі, навхрест покладені: уланська піка і коса, поверх яких уланська шапка, а знизу - серп.

Проект Кене

 

Проект Б.Кене

У 1864р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в червоному полі два навхрест покладені золоті списи; навколо них - чотири срібні серпи руків'ям донизу, вістрям обернені вправо. У вільній частині - герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Герб радянського періоду

 

Герб радянського періоду

Затверджений 08.08.1986р. рішенням VI сесії міської ради. У варязькому щиті з червоним полем і лазуровою базою - срібний павільйон флори, що символізує дендропарк "Софіївку", над яким - срібний монумент газеті "Іскра". Обабіч щита - золоте колосся. Золота глава, увінчана п'ятьма баштами, обтяжена срібною назвою міста. У базі - золота половина шестірні, усередині якої на лазуровому тлі золоті серп і молот. Автор - М.Клименко.

Герб міста Умань

 

Сучасний герб

30 травня 1996р. рішенням є3-8/22 сесії Уманської міської ради затверджений сучасний герб: у лазуровому полі срібний козак зі списом. Козак символізує славне минуле Умані, що була осередком козацького полку. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Хоругва

 

Хоругва

30 квітня 1996р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1. На синьому тлі зображений козак зі списом у білому одязі. Хоругва зверху і знизу має червону лиштву шириною 1/8 від ширини хоругви, на лиштві - 14 срібних зірочок.