UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Уманський район
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Черкаська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Уманський район

Уманський район розташований у західній частині Черкаської області.

Герб Уманського району

 

Сучасний герб

Затверджений 5 червня 2001р. сесією районної ради. У лазуровому синьому полі стоїть козак у срібній одежі зі срібним списом у правиці, у червоній (у рішенні чомусь - "малиновій") вершині (главі) - три срібні квітки вишні в один ряд. Автори - Уляна й Андрій Гречило. Основним елементом герба району є зображення козака зі списом, який вказує на славні козацькі традиції краю (існування Уманського полку), символізує народне повстання - Коліївщину, епіцентром якого була Уманщина.

Прапор

 

 

Прапор

Затверджений 5 червня 2001р. сесією районної ради. Прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з двох частин - від древка йде вертикальна малинова смуга (шириною в 1/3 довжини прапора), на якій три білі квітки вишні (умовним діаметром у 1/4 ширини прапора), з вільного краю на синьому фоні - три схрещені білі списи. Автори - Уляна й Андрій Гречило.

На прапорі основним символом є три перехрещені списи, які уособлюють три історичні шляхи, що пролягали через територію краю, та три козацькі сотні (Уманську, Бабанську та Кочубеївську), що входили в другій половині XVII ст. до складу Уманського полку, а їхні землі тепер знаходяться в межах сучасного району. Три квітки вишні відображають красу природи Уманщини, розвинуте садівництво. Синій колір означає порядність і доброзичливість місцевих мешканців, а малиновий - хоробрість і мужність.

Штандарт міського Голови

 

Штандарт голови районної ради

Затверджений 5 червня 2001р. сесією районної ради. В квадратному малиновому полотнищі в центрі зображений герб району, вписаний у вінок золотого колосся, перевитого синьою стрічкою з написом золотими літерами "Уманський район", щит увінчує стилізована чорно-золота квітка соняха. Автори - Уляна й Андрій Гречило.