UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Брендинг Україна не має жодного національного сирного бренду?
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Україна не має жодного національного сирного бренду?

За рішенням суду Грузія може домогтися заборони виробництва в Україні "сулугуні", а Росія - сиру "Російський".

В інтервью, на запитання журналіста видання Коммерсант-Украина, чи є порушенням випуск в Україні сиру сулугуні, і чи буде Грузія домагатися заборони на його виробництво, міністр економіки та сталого розвитку Грузії Вероніка Кобалія відповіла: "Так, але подібні питання мають вирішуватися в суді. Його рішення і буде фінальним".

Як повідомлялося, Грузія зареєструвала, в якості національних брендів, більше десяти продуктів.

Патент, зокрема, одержала виноградна горілка - чача, сир сулугуні, перепічка хачапурі, мацоні (кисле коров'яче молоко), чурчхела (горіхи в густому виноградному соку) та ін. Місцева влада вірішила випередити підприємливих крадіїв брендів, які особливо активні в Росії.

Як повідомив в ефірі каналу Руставі 2 Керівник патентного відомства Грузії Іраклій Ґваладзе, такий крок захистить споконвічно грузинську продукцію від її привласнення іншими виробниками. "Останнім часом, ми зіткнулися з проблемою крадіжки грузинських національних брендів у країнах Східної Європи і особливо в Росії, де було кілька спроб зареєструвати бренди "сул гуні" і "хачапурі". Це створює проблеми при реєстрації продукту, виробленого безпосередньо в Грузії".

По-друге, вартість запатентованої брендової продукції вище продукції, шо не має патенту, і це дає конкретний економічний ефект. "Процес патентування грузинських брендів неодмінно буде продовжено", - заявив Ґваладзе. Він зазначів, що вже зараз Грузія запатентувала набагато більше національних брендів, ніж інші держави пострадянського простору.

Нагадаємо, на початку цього року грузинські ЗМІ повідомляли про те, що у Франції грузинська національна продукція, а саме вино "Сапераві", чурчхела і хачапурі, продається як вірменська.

За повідомленням РБК daily, Українські, білоруські та прибалтійські виробники сиру в недалекому майбутньому можуть забути про такі популярні бренди, як "Російський", "Костромський" та "Пошехонський". Російська асоціація "Союзмолоко" вирішила зареєструвати на себе ці товарні знаки і видавати права на їх використання лише вітчизняним компаніям.

Джерело: kommersant.ua, rustavi2.com, rbcdaily.ru, 27.09.2012

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної