UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Брендинг Відтепер в Україні шампанське і коньяк мають бути виключно ф...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Відтепер в Україні шампанське і коньяк мають бути виключно французькі?

За результатами минулих переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, Україні заборонили використовувати певні назви географічних зон Європи для назви спиртних напоїв. Брюссель залишив тільки Кагор.

Торгова марка "Шампанське" може використовуватися тільки для вин, які виробляються в однойменному регіоні Франції. Вирощування винограду, технології виробництва шампанського, використання французьких дубових бочок і сама назва, затверджені на законодавчому рівні Франції та захищають права французьких виноробів.

Запатентовані в Євросоюзі назви продуктів:

Запатентовані в Євросоюзі назви продуктів (1)

Запатентовані в Євросоюзі назви продуктів (2)

Зображення з delo.ua

"Також, Україна не має права пропускати через свою митну територію алкоголь і продукти з географічними назвами, які захищені правилами Євросоюзу. Навіть вино "Кагор", виготовлене у сусідній Росії, не має права перетинати митну територію України для реалізації в інших країнах", пояснив Сергій Петренко.

В даний час питання виплати компенсації за відмову українських виробників від використання назв географічних зон для спиртних напоїв ведеться між Україною та Брюсселем. Крім того, Євросоюз погодився надати певну допомогу українським алкогольним компаніям для організації ребрендингу та заміни назв. Для цього Міністерство економіки України спільно з Асоціацією виноградарів і виноробів України готує список компенсаційних заходів, який буде розглянуто в ході наступного раунду переговорів з Євросоюзом у червні цього року.

Про це повідомив директор Асоціації виноградарів і виноробів України Сергій Петренко у ексклюзивному коментарі виданню ЛІГАБізнесІнформ. Таким чином, з дев'яти географічних зон, назви яких використовуються європейськими виробниками в назві спиртних напоїв (коньяк, шампанське, портвейн, мадера та ін), Україна має право використовувати тільки назву Кагор.

Разом з тим, як повідомило 03.06.2011 р. видання Crimea.comments.ua, виноробники Європи дозволили українським колегам використовувати географічні назви своєї продукції

У повідомленні наголошується, що представники виноробної індустрії Європи визнали історичну спадщину і культурні традиції винної індустрії Україні. Так що вітчизняних виноробів згідно з міжнародним законодавством мають право надалі використовувати географічні назви вин і коньяків.

При цьому наводяться слова заступника генерального директора корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, який за підсумками засідання центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації на базі виноробного підприємства ЗАТ «Алеф-Віналь-Крим» у Бахчисарайському районі, сказав таке: «Корпорація, як представники від галузі проводили переговори з представниками європейських виноробів. Ці переговори проходили і в Брюсселі, і в Шампані. Результатом цих зустрічей стало підписання певних протоколів, - розповів Кучеренко. - Так що ми можемо на території України використовувати такі найменування, як коньяк, шампанське, кагор, мадера і так далі ».

На думку Кучеренка, відмовитися від того, що споконвіку вироблялося на території України у цілому і в Криму зокрема, допустити не можна. "Це дуже болюче питання для всіх виробників, але ми хочемо, щоб у нашій країні залишався всіма улюблений коньяк України, шампанське України, а якщо надалі будуть прийматися якісь політичні рішення в даному питанні, щоб це узгоджувалося з виробниками", - зазначив Кучеренко.

Двома днями раніше, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова відмовитися від використання географічних назв товарів протягом 10 років заради приєднання країни до Зони вільної торгівлі з ЄС, повідомляє видання «Українські новини».

"Ми готові протягом 10 років відмовитися від географічних назв", - сказав прем'єр і додав, що Україна в переговорах намагається займати гнучку позицію, зокрема, з даного питання.

Азаров нагадав, що вітчизняні виробники випускають "коньяк, який не поступається за якістю французькому". Проте від цієї назви доведеться відмовитися.

Нагадаємо, Міжнародна конвенція найменувань по місцю походження вимагає не застосовувати історичні найменування за походженням до напоїв, що одерщуються на інших територіях. http://ukranews.com/ru/news/economics/2011/02/11/37058

Відповідно до законодавства ЄС, при вступі України до Євросоюзу вона буде мати можливість отримати відстрочку до 7 років, щоб замінити назви своїх брендів.

Довідка «І»: Коньяк [фр. Cognac] – містечко у французькому департаменті Шаранта; Шампань (фр. Champagne) - назва французької провінції

Джерело: zaxid.net, crimea.comments.ua, ukranews.com

10.06.2011

Козачок Петько: А ще, росіяни не зможуть привозити в Україну водку, бо, як виявилося, назву для свого "ісконно руссково напітка" вони взяли у поляків.

Висловити думку у Форумі

Дивіться: