UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Відомі радянські бренди Росія об’явила своїми
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Відомі радянські бренди Росія об’явила своїми

Марки плавлених сирків «Янтар» і «Дружба» російське патентне відомство об’явило власністю Російської Федерації.

   Плакат. автор Л.Філіпова (з сайту plakaty.ru)

Радянський плакат 1966 року (Автор Л.Філіпова) з сайту plakaty.ru. Подивитися плакат цілком 
За виключне право володіння назвами сирків, на протязі останніх років у Росії безперестанно йдуть суперечки. Те, що марки сирків «Янтар» і «Дружба» добре відомі ще з 60-х років не лише росіянам, а й кожному громадянину бувшого Радянського Союзу, до уваги береться не дуже.

Цікаво, що й російська Палата з патентних спорів визнала їх загальновідомими товарними знаками, але такими що належать державі Росія. Про це повідомили у ФКП «Союз­плодоимпорт», що став уповноваженим органом Російської Федерації у цьому питанні. Тепер «Союзплодоимпорт» проведе конкурс, на якому і визначиться, які підприємства зможуть виробляти «Янтар» і «Дружбу».

За даними компаній-виробників, в Росії щорічно продається 86,4 тис. т плавлених сирів на суму 6,5 млрд руб. З них на «Янтар» і «Дружбу» доводиться 36 тис. т (2,7 млрд руб.). У 2000 році московський завод плавлених сирів «Карат» зареєстрував на себе ці торговельні марки і зажадав від інших заводів припинити їх випуск. Виробники, зокрема «Ростагроекспорт», спробували оспорити реєстрацію.

Після череди рішень і апеляцій 18 травня 2006 року суд визнав за незаконну реєстрацію цих знаків за «Каратом». Той оспорив це рішення. Але 2 листопада 2006 року Вищий арбітражний суд визнав дії «Карата» за несумлінну конкуренцію і зобов'язав Роспатент визнати реєстрацію недійсною. У кінці минулого тижня Палата з патентних спорів визнала марки «Янтар» і «Дружба» такими, що належать державі (31 січня 2007 року — «Янтар», 2 лютого — «Дружбу»).

Як повідомляє видання РБК daily, з посиланням на прес-секретаря ФКП «Союзплодоимпорт» Юлію Гончарову, підприємство у даному випадку виступає уповноваженою особою представника інтересів держави.

Тепер держкомпанія виставить торговельні марки на конкурс. До комісії увійдуть представники таких установ як «Минсельхоз», «Минэкономразвития», «Минфин», «Росимущество» и «Союзплодоимпорт». «Виняткове значення надаватиметься об'ємам виробництва, платоспроможності підприємства, оснащеності і т.п.», — говорить пані Гончарова. За її словами, переможців буде декілька, причому одним з них може стати і «Карат».

Гендиректор «Ростагроекспорт» Борис Александров назвав рішення Роспатента вірним. «Марки «Дружба» і «Янтар» створені працею багатьох людей, і несправедливо віддавати їх одному власнику», — вважає він. На його думку, регіональні заводи одержують від виробництва і продажу цих сирів до 50% виручки. Одержати коментарі «Карата» не вдалося. За словами джерела, близького компанії, «Карат» упевнений в тому, що бренди залишаться за ним.

На думку управляючого партнера CVS Consulting Михайла Міщенка, позиція держави справедлива. «Проте «Карат» теж можна зрозуміти — вкладено багато сил і засобів у просування цих марок», — обмовляється пан Міщенко. Раніше гендиректор «Карата» Володимир Корсун заявляв, що компанія вклала в просування цих марок 10 млн. дол.

Переказ з публікації Олександри Іванської у виданні rbcdaily.ru

05 лютого 2007

Висловити думку у Форумі

Прес-реліз: - Сыры "Янтарь" и "Дружба" принадлежат государству,  - lenta.ru, 06.02.2006

Споріднена публікація: Сырок «Дружба» стал причиной большой войны