UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Stolichnaya розvodka
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Stolichnaya розvodka

StolichnaiaРадянський бренд опинився в центрі чергового російського скандалу

В середу російські ЗМІ одержали прес-реліз від імені S.P.I. Group, в якому повідомлялося, що на підставі рішення Європейського суду з прав людини (Страсбург), який визнав Російську Федерацію такою, що порушила права компані, бренд Stolichnaya більше державі не належить. У S.P.I. заявляють, що ніякого повідомлення компанія не випускала, а рішення у справі ще не ухвалено. На думку президента S.P.I. Андрія Скуріхіна, за цим прес-релізом стоїть ФКП «Союз­плодоимпорт». У ФКП цю заяву коментувати відмовилися.

Протистояння S.P.I. Group і Російської Федерації почалося в 2001 році після того, як Вищий арбітражний суд не визнав компанію за правонаступника радянської зовнішньоторговельної організації «Союзплодоімпорт» відносно 17 популярних радянських брендів. У грудні того ж року ВАТ «Плодовая компания» (входить в S.P.I.) подало скаргу до Європейського суду з прав людини.

Читайте також:
 • Захоплене українське поки що не віддали, а начебто лише познімають укажчики, що то є власність Росії
 • У прес-релізі мовиться, що рішення Європейського суду фактично ухвалене на користь S.P.I. Group: «Тепер, коли Європейський суд з прав людини визнав правоту вимог S.P.I. Group, ухвала Вищого арбітражного суду РФ, що не визнав за ВАТ «Плодовая компания» статусу правонаступника Всесоюзного зовнішньоекономічного об'єднання «Союзплодоімпорт», буде відмінена; справа про правонаступництво буде переглянута, а також пов'язані з ним судові справи; S.P.I. Group поверне собі товарні знаки, закріплені на даний момент за ФКП «Союзплодоимпорт»».

  У ФКП «Союзплодоимпорт» з сумнівом віднеслися до цієї інформації. «S.P.I. неодноразово поширювала інформацію про перемоги в міжнародних судах, яка не відповідала дійсності, — заявила керівник прес-служби ФКП Юлія Ґончарова. — Зараз на сайті Європейського суду немає інформації, що стосується цієї справи».

  Як повідомляє РБК daily повноважний Росії при Європейському суді з прав людини Павєл Лаптєв, заявив, що за даними його компетентних джерел, дійсно ніякого рішення відносно ВАТ «Плодовая компания» в Страсбурзі поки не ухвалено. «Дане повідомлення вводить громадськість в оману», — підкреслив пан Лаптєв.

  За повідомленням РБК daily, у Європейському суді скарга ВАТ «Плодовая компания» проходить під номером 1641/02, проте там теж не підтвердили, що рішення по цій справі ухвалене. Якщо ж ухвала все-таки була винесена на днях, інформація про неї може бути опублікована тільки наступного тижня, додали в суді.

  Тим часом в S.P.I. стверджують, що ніякого прес-релізу в середу не розсилали. «Цей прес-реліз не має до нас ніякого відношення», — завірив президент S.P.I. Андрій Скуріхін. На його думку, за цим стоїть глава ФКП «Союзплодоимпорт» Владімір Лоґінов.

  Прес-реліз, що є у розпорядженні РБК daily, дійсно має деякі дивності, які дають підстави засумніватися у тому, що його автором була компанія S.P.I. Зокрема, лист був відправлений не з тієї адреси, з якого зазвичай приходять офіційні повідомлення компанії.

  «Я думаю, що це неадекватна реакція на те, що відбувається з боку пана Лоґінова, — говорить глава S.P.I. Андрій Скуріхін. — Видимо, йому просто не вистачає інформаційних мотивів і він їх сам створює: випускає фальшивий прес-реліз, а потім заявляє, що інформація не відповідає дійсності». У ВАТ «Союзплодоимпорт» цю заяву коментувати не стали.

  За словами пана Скуріхіна, на сьогоднішній день розгляд справи у Страсбурзі ще не призначено, і коли це відбудеться, невідомо. «У зв'язку з цим нам випускати якісь прес-релізи абсолютно безглуздо, — стверджує він. — У нас досить реальних перемог над ФКП «Союзплодоимпорт» для того, щоб їх анонсувати».

  Якщо вердикту Європейського суду з прав людини дійсно немає, то, як вважають юристи, таємнича історія з прес-релізом навряд зможе вплинути на розгляд цієї справи. «Я не думаю, що ця ситуація якимсь чином вплине на рішення суду», — сказав РБК daily управляючий партнер юридичної компанії «Добронравов і партнери» Юрій Добронравов.

  Джерело: rbcdaily.ru, 09 березня 2007

  Висловити думку у Форумі

  Споріднені публікації:

  Інші публікації рубрики "Розбірки"