UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Євросоюз дав визначення горілки
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Євросоюз дав визначення горілки

Євросоюз остаточно визначився у тому, що таке горілка. По новому формулюванню, горілка — напій, який вироблений на основі злаків або картоплі, повідомляє ves.lv.

Ініціаторами визначення горілки виступили горілчані країни ЄС — Фінляндія, Швеція, Польща, Латвія, Литва і Естонія. Вони наполягали на тому, що горілка повинна вироблятися тільки із зерна або картоплі і мати таке ж вузьке визначення, як віскі та ром. Їх опонентами виступали південні країни, які переконували називати горілкою і міцні алкогольні напої з фруктів. У суперечку також втрутилися американці, вони вимагали, щоб у визначення горілки включили цукровий очерет і цукровий буряк, а інакше загрожували подати позов у ВТО, повідомляє портал «Акциз».

Спочатку горілкою хотіли назвати напій із злаків, картоплі або патоки (цукровий буряк, очерет). Якщо напій вироблений із будь чого іншого, на пляшці пропонувалося писати «Горілка, вироблена з…». У результаті прийнятого закону горілкою в ЄС може називатися тільки напій із зерна або картоплі, а якщо використовується інша сировина, про нього потрібно писати на етикетці, розмір шрифту цього оголошення при цьому не обмовляється.

У разі використання інших продуктів при виробництві напою його все одно можна називати горілкою, але на етикетці необхідно указувати точний склад, нагадує «Алконьюз».

Джерело: rosbalt.ru, 13 серпня 2009

Висловити думку у Форумі

Читайте також: