UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Брендинг Тбілісі хоче, щоб Грузію замість "ГрузіїЇ" називали "Джорджією"...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Тбілісі хоче, щоб Грузію замість "ГрузіїЇ" називали "Джорджією"

Заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе заявила, що Південна Корея врахувала прохання офіційного Тбілісі згадувати Грузію, як "Джорджія" (Georgia), а не як "Грузія»". Про таке пише Civil Georgia.

"Це особливо важливо для нас, беручи до уваги той факт, що ряд країн, у тому ті, які є нашими друзями, поки що не вдалися до того щоб це зробити», - заявила Каландадзе на традиційній прес-конференції в МЗС Грузії 27 червня, додавши, що Тбілісі визнає, що зміна назви «Грузія» на "Джоржія» пов'язаний з певними технічними і фінансовими труднощами в цих країнах".

За її словами, Тбілісі звернувся до «багатьох країн», які поки ще згадують Грузію, як "Грузія", щоб вони «змінили назву Грузії і офіційно визнати, так би мовити, англійською назвою "Джорджія".

У зв'язку з цими питаннями Грузії доведеться провести переговори, як мінімум, з 15 державами, у мові яких Грузія називається «Грузією» або на кшалт цього, серед них: Болгарія, Білорусь, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Сербія, Угорщина, Китай, Хорватія, Македонія, Україна. 

Раніше – у грудні 2009 року міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе сказав BNS, що Тбілісі хотів аби Грузію називали "Georgija".

Разом з тим, міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс пояснив, що має намір дотримуватися порад мовознавців, а ті не рекомендують міняти назву цієї кавказької країни. "Я дуже обережний у лінгвістичних питаннях. Завжди намагаюся дотримуватися порад наших відомих мовознавців", - сказав журналістам Ажубаліс.

Посол Грузії в Литві Георгій Кердікошвілі свого часу говорив BNS , що на пострадянському просторі його країну називають російським словом, запозиченим з турецької мови, а самі грузини хочуть, щоб Грузію називали згідно грецької традиції.

Грузія не відмовляється від планів переконати литовців по-іншому вимовляти свою назву. Гість-в Литві міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе сказав 18 травня, що Грузія як і раніше піднімає це питання. За словами міністра, він розуміє, що назва "Джорджія" викличе деякі неясності. Тим не менш, Г. Вашадзе завірив, що готовий знищити термін "Грузія".

"Я знищу термін" Грузія ", обіцяю. І не тільки в Литві", - сказав під час прес-конференції у Вільнюсі міністр закордонних справ Грузії.

У Росії грузинську ініціативу лише піддають критиці. При цьому звертають увагу, що у якості альтернативи російськомовній "Грузії", власті республіки пропонують саме "Джорджію", а не назву країни грузинською мовою "Сакартвело" (საქართველო [sɑkʰɑrtʰvɛlɔ], Сакартве́ло). У цьому зв'язку, найпопулярнішим питанням на російських інтернет-форумах є таке - як тепер слід називати грузинів - "джорджіанцями" чи "джорджиками"?

Раніше, з подібною грузинській, ініціативою звернулася до Росії Білорусь, МЗС якої заявляв, що має намір домагатися того, щоб органи влади інших країн використовували офіційну назву "Республіка Білорусь" (прийняте, приміром, у Росії найменування "Белоруссия" у республіці вважають неправильним). Св Слід відмітити, що у Росії звернення називати сусідню республіку «Беларусь», а не «Белоруссия», підтримав президент Дмітрій Медвєдєв.

 

Що стосується України, то офіційне повернення традиційного для українців, етноніму «Білорусь» відбулося, практично, разом із розвалом Радянського Союзу.

За матеріалами: Civil Georgia і BNS

17.06.2011

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Tbilisi Wants to Be Referred as 'Georgia' Not 'Gruzya',  - civil.ge/eng, 27.05.2011

Дивіться:

Дивіться також: 

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності