UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Краща іграшка на американській ялинці
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Краща іграшка на американській ялинці

Щороку американці витрачають декілька мільярдів доларів на покупку ялинкових іграшок. Найдорожчі ялинкові іграшки в США коштують до $400. Проте найпопулярнішими різдвяними прикрасами в США вважаються червоно-білі цукерки\sugar canes.

В них м'ятний смак, зроблені вони у формі тростини. Більшість істориків вважає, що кондитер роблячи ці палички, виготовив їх як символ Христа. На їх думку, форма тростини символізує першу букву імені Ісуса – “J” (Jesus). Білий колір був вибраний як символ невинності, а червоний - кров. Перцева м'ята, що використовується при виготовленні цукерок, схожа на смак іссоп - близькосхідну м'яту, згадувану в Біблії.

Багато християн асоціюють дерево з Райським Древом пізнання добра і зла, а прикраси - з яблуком Єви. У XVII столітті прикраси різдвяної ялинки, в основному, були їстівними. На ялинку вішали печення, цукерки, гірлянди з родзинок, горішків і кренделів. У XIX столітті до ужитку увійшли гірлянди, паперові і скляні прикраси, солдатики та інші іграшки.

Як і різдвяна ялинка, ялинкові іграшки та прикраси в США з'явилися під впливом німецьких іммігрантів в 1840-е роки, а також за посередництва американських дипломатів і бізнесменів, що жили в Німеччині. У ті часи Німеччина виробляла найоригінальніші прикраси. Для експорту виготовлялися мініатюрні музичні інструменти, прикраси з металу, метелики, солоні огірки, бурульки з фольги і т.д.

Перші ялинкові іграшки німецького виробництва, що продавалися в США, називалися “скляними глобусами” або “яблуками з райського дерева”. Вперше в американських магазинах вони з'явилися в 1880 році, їх імпортувала відома торгова фірма F.W. Woolworth.

Вже десять років по тому компанія продавала прикрас на $25 млн. в рік, при вартості кожної іграшки 5-10 центів. У ті часи ялинкові іграшки, в основному, були зроблені уручну з свинцю і скла.

До 1925 року різдвяні прикраси, імпортовані з Німеччини в США, не зустрічали практично ніякої конкуренції. Проте незабаром на цей ринок вийшли компанії з Японії і Чехословакії. Вже в 1935 році в США імпортовано прикрас та іграшок на більш ніж $250 млн. Нині найбільшим постачальником ялинкових іграшок в США є Китай, звідки американські компанії в 2001 році імпортували різдвяних іграшок на $841 млн.

Тільки з початком Другої Світової Війни і занепадом міжнародної торгівлі, що послідував, американські національні компанії вступили в ринок різдвяних іграшок. Використовуючи верстати для виготовлення лампочок, інженери з компанії Corning виробляли більше 2 тис. іграшок в хвилину. У 1973 році до цього бізнесу увійшла компанія Hallmark, відоміша виробництвом вітальних листівок. За цей час Hallmark випустила більше 3 тис. різних видів іграшок і більш ніж 100 серій ялинкових прикрас. Спочатку, ці іграшки були виготовлені з тканини і скла, а заразі, робляться з дерева, акрилу і фарфору.

Після того, як в США ввійшла традиція наряджати Національну Ялинку біля Білого Будинку, також з'явився звичай, згідно якому щорічно обирається одна різдвяна ялинкова іграшка, звана "Орнамент Року". Минулого 2003 року Орнаментом Року стала прикраса, яка зображає маленького хлопчика на дерев'яній конячці, що гойдається. Фігурка обрамлена золотим вінком. Ця прикраса присвячена колишньому президенту США Уліссу Гранту\Ulysses Grant, який, під час свого президентства з 1869 до 1877 прославився своєю добродійністю. Він, зокрема, напередодні Різдва дарував іграшки сиротам.

За матеріалами Washington ProFile

Висловити думку в Форумі

Дивіться також: