UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Шкарпетки – це минуле століття
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Шкарпетки – це минуле століття

Завдяки технічним новинкам постійний кошмар пошуку до Різдва подарунків чоловікам залишився у минулому

Що подарувати чоловіку, у якого є все? Причому "все" найновітнішого зразка?

Враховуючи стрімке наближення сезону подарунків, можна сказати, що над країною нависнула біда. Частіше за все особи, геть позбавлені ентузіазму, вдаються до знайомого набору – парфюмерія, цукерки та інші наповнювачі різдвяної панчохи. Батьки, брати, дядьки і сини знають наперед, що багато з їх різдвяних "сюрпризів" виявляться шкарпетками – це самий стандартний подарунок для чоловіків певного віку.

Але часи міняються, міняються і нрави. Задля нової породи чоловіків доведеться викинути шкарпетки з-під ялинки і вирішити різдвяну дилему по-новому. Повстань, чоловік-технофіл!

Стати членом цього племені простіше, ніж здається на перший погляд: для цього достатньо зробити украй прості і звичні маніпуляції, наприклад, налагодити відеомагнітофон або натиснути на кнопку включення комп'ютера. Для змучених роздумами дарувальників навіть найбезневинніша дія такого роду може стати зручним натяком на можливий подарунок. Як тільки ви дістали статус "технаря", позбавитися його буде надзвичайно складно, тому що у всіх і кожного навколо вас є найглибинніший інтерес до того, щоб так продовжувалося і далі. Раптом всі родичі, друзі і знайомі, які раніше болісно роздумували над тим, що подарувати, одержують цілу масу готових рішень. Технології відкривають для ледачих простий вихід з безвиході.

Проте прості відповіді не бувають безкоштовними, і їх ціна стає все вище. У наші дні говорити про відкривачку або штопор для пляшок як зразках світу техніки просто смішно. Ні, масове споживання технологій в XXI столітті диктує, щоб ми зупинили свій погляд на товарах трохи дорожчих – на безкрайніх полицях з мобільними телефонами, комп'ютерами, КПК, ноутбуками, DVD-програвачами, ігровими приставками і MP3-плеерами всіх кольорів та розмірів.

І ми готуємо нові покоління до того ж. Результати опитування, обнародуваного минулого тижня, свідчать, що батьки витрачають 223 фунти на подарунки для своїх синів, але всього 127 фунтів – на подарунки дочкам. Чому? Тому що іграшки для хлопчиків – прото-прилади з назвами Roboraptor (Робот-хижак), Robosapien (Робот-людина) і Cybershocker (Кібер-шокер) – є прелюдією до їх майбутнього життя як чоловіків-технофілов.

Тепер технології вважаються предметами першої необхідності, а не розкоші: ти ніщо, якщо у тебе немає PlayStation Portable, Xbox 360 або iPod-nano.

Журнали і газети пістрявлять рекламою дорогих технічних прибамбасів. Ціна часто значить більше, ніж те, наскільки добре прилад працює. Минулого тижня деяке зниження ціни на плеєр iPod, випущений менше року тому, привело до того, що його назвали "вульгарним", бо він не досить дорогий.

Яскрава реклама на глянсових сторінках і цінники, побачивши яких відвисає щелепа, викликають в пам'яті те, як розповсюджується мода. Але всі чудово знають, що красивий одяг на красивих моделях – це мрія. Читачі глянсового журналу бачать дизайнерське плаття, яке їм подобається, але купують схоже на нього плаття в рамках відповідної цінової категорії. Для мужчини-технофіла і його друзів, проте, життя набагато складніше: купити копію "технології haute couture" – це просто неможливий варіант. Навіть покупка у відділі знижених в ціні товарів робить тебе відсталою людиною.

В багатьох різдвяний ранок пройде однаково. З вдячністю розкривши коробки з подарунками, джентльмени-технофіли озброяться інструментами сучасного мисливця-збирача (жменька дротів і рідко читаний буклет інструкції) та закриються де-небудь, щоб якісно провести час наодинці з технологіями. Це цифровий еквівалент подорожі до поляни із заповітними корінцями. Ще гірше те, що хтось виклав за цей привілей 200 фунтів.

А я? Особисто я віддав би перевагу парі шкарпеток.

Бобі Джонсон

Джерело: The Guardian, 15 грудня 2005

Посилання на тему: Socks are so last century, - The Guardian, 14.12.2005

Виказати думку у Форумі