UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Новорічна пісня
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Новорічна пісня

Проводжаючи старий рік, у багатьох країнах світу співають традиційну пісню Auld Lang Syne. Назву цієї пісні, написаної на початку 18 століття, можна перевести із староанглійської як "Старі Добрі Часи". У пісні пропонується підняти келих за старих друзів і старі добрі часи.

Автором віршів цієї пісні є великий шотландський поет Роберт Бернс\Robert Burns. Він написав її близько 1741 року, проте текст був опублікований тільки після смерті Бернса - в 1796 році. Де-факто, Бернс лише переробив попередні версії цієї пісні, найраніша з яких з'явилася ще в 15 столітті. Музику на ці слова, найімовірніше, написав друг Бернса - Джордж Томпсон\George Thomson, що опублікував збірку шотландських пісень в 1799 році.

У Росії новорічну пісню Бернса більше знають у перекладі Самуїла Маршака. Відомі її переклади українською - М.Куліша, В.Мисика, П.Грабовського...

Однак, як казав поет Р.Гамзатов, - "переклад це зворотня сторона килима". А той же С.Маршак,  що насправді переклав Auld Lang Syne на цілих три строфи коротше від оригіналу, написав:  


При всём при том, при всём при том, 
При всём при том,  
Маршак остался Маршаком, 
А Роберт Бернс – поэтом.
 

Тому варто послухати справжню Auld Lang Syne.

Не полініться, і отримайте задоволення від такого варіанту Auld Lang Syne.

А взагалі, на You Tube є декілька напрочуд гарних Auld Lang Syne. Дивіться і слахайте з задоволенням. 

Auld Lang Syne співають на Новий рік у США, а також на Британських островах, в Канаді, Австралії і Новій Зеландії. Це традиційна пісня для випускних балів. Вона періодично звучить на похоронах, зокрема, і видних політиків. Музикознавці також вважають, що її мелодія була частково запозичена авторами державних гімнів Південної Кореї і Мальдівської республіки.

В Україні новорічні свята супроводжують своїми співами. Слухайте зимові мелодії (колядки, щедрівки та новорічні пісні), - umka.com.ua

30 грудня 2008

Висловити думку у Форумі 

Дивіться також: